Google Pay ateina į Lietuvą. Norite anksčiau?

Google Pay 2018 gruodžio mėnesį paskelbė apie planus ateiti į visą Baltijos šalių rinką: Lietuvą, Latviją ir Estiją. Visi labai sujudo, nes Adroid platformos naudotojai galėtų atsiskaitymo priemone naudotis be bankų suvaržymo. Šiuo metu bekontaktį NFC atsiskaitymą siūlo tik Swedbank su nauja „Swedbank 2019“ programėle. Nekantraujate Google Pay išbandyti anksčiau? Nėra taip sudėtinga.

Keliaujate į užsienį?

Paprasčiausias kelias įsidiegti Google Pay yra nukeliavus į tą šalį, kurioje ši paslauga palaikoma (būnant užsienyje užtenka Google Play pasikeisti į reziduojančią šalį ir jums bus leidžiama įsidiegti programėlę ir pridėti kortelę). Aš pridėjau Revolut kortelę, prieš tai pakeitęs savo rezidavimo šalį Revolut programėlėje (prie kortelės nustatymų).

Google Pay Lietuvoje
Google Pay Lietuvoje

VPN – išeitis. Nesaugi (?)

Keliauti neplanuojate, bet Google Pay norisi? Įsidiekite VPN į telefoną ir pasirinkite šalį, kurioje Google Pay veikia (pvz. Vokietiją). Toliau žingsniai tokie pat, kaip ir pastraipa aukščiau.

Jungimasis per VPN turi minusų – lėtas internetas ir papildomas tarpininkas (taškas), pro kur keliauja jūsų duomenys. T.y. jūsų kortelės suvesti duomenys keliaus per VPN ir tik tada pasieks Google. Ar saugu? Manau ne. Bet jeigu turite kortelę, kurios pinigų mažas, tai galite rizikuoti.

Apple Pay – ateis iš paskos

Google Pay ir Apple Pay yra dideli konkurentai (+Samsung Pay). Kadangi Apple vartotojai įprastai turi storesnes pinigines, nenustebintų, jog Google atėjimas paskatintų ateiti ir Apple.