Bekontaktės kortelės

Spaudoje ir banko pranešimuose daugėja informacijos apie į rinką ateinančias bekontaktes korteles. Šias korteles žada naudoti ne tik bankai, bet ir prekybininkai – keičiant seną nuolaidų kortelę nauja – kai kurie prekybos tinklai išduoda jau turinčias bekontakčio nuskaitymo galimybę.

Kaip veikia kortelė?

Kortelės veikimas gana paprastas: kortelėje lieka senoji mikroschema, kuri leis ja naudotis kontaktiniuose kortelių skaitytuvuose. Prie šios mikroschemos yra prijungtas mikrovaldiklis, kuris padeda persiųsti (nuskaityti) informaciją esančią kortelėje.

Mikrovaldiklis be kontakto informacijai perduoti naudoja anteną, kuri išsiraizgiusi ratu plastikininės kortelės viduje (plastikas lengvai praleidžia radijo bangas).


 

Antena

Yra kiekvienos kortelės viduje


 

Ingenico Bekontaktis skaitytuvas
Mums įprastas „Ingenico“ skaitytuvas su bekontakčių atsiskaitymų galimybe.

Sugadinta bekontaktė kortelė

Taigi, pažeidus kortelę mechaniškai, didelė tikimybė, kad bekontaktis atsiskaitymas neveiks dėl sugadintos antenos arba nutraukto laidelio viduje.

  • ► Nulaužtas kortelės kampas
  • ► Įskilusi kortelė
  • ► Pradurta kuri nors kortelės dalis
  • ► Deformuota nuo karščio kortelė
  • ► Lankstyta kortelė

Tai vienos dažniausių priežasčių, kodėl bekontakčių atsiskaitymų banko kortelė gali neveikti. Žinoma, kaip ir visa elektronika, mikroschemos esančios viduje gali būti neigiamai paveiktos didelio statinio krūvio. 010


£30 (JK) ir €25 (Vakarų ir Šiaurės Europa)

Bakontaktėms kortelėms taikomi skirtingi limitai priklausomai nuo valstybės


Swedbank bekontaktė kortelė

Jau dabar (2016-08-09) galite užsiregistruoti pirmieji išbandyti Swedbank bekontaktę kortelę. Interneto banke tereikia nueiti į skyrių prie mokėjimo kortelių ir ten įvesti savo el. pašto adresą. Žadama, kad nuo 2016 rudens galėsite naudotis Swedbank bekontakte banko kortele.

Atsiskaitymo sumos riba – 10€, tad jeigu pirkinių suma neviršys 10€ (Lietuvoje), PIN kodo vesti nereikės, užteks tik priglausti kortelę prie specialaus skaitytuvo ir sulaukti žalios šviesos signalo jame.

► Swedbank leis bekontaktį atsiskaitymą kortele funkciją įjungti ir išjungti bankomate suvedus PIN kodą.

► Vienu prisilietimu įvykdomas tik 1 atsiskaitymas. Tad nereikia baimintis, jog skaitytuvą priliesite po atsiskaitymo ir sumokėsite dukart.

► Bekontakte kortele galite atsiskaityti neišimant jos iš piniginės, bet tai nerekomenduojama.

► Skaitytuvas nuskaito pinigus, kai kortelė yra ne toliau, nei 4cm atstumu nuo skaitytuvo.

► Pasitaikys atvejų, kad jūsų bus paprašyta įvesti PIN kodą net sumai nesiekiant 10€.

► Bekontaktes korteles galite naudoti ir užsienyje, bet gali būti taikomas kitoks limitas (dažniausiai iki 25€).