Paskolos pajamoms ne eurais

Būsto paskola gaunantiems pajamas ne eurais

2017 metų liepos mėnesį įsigaliojo įstatymų pataisos, kurios sudarė nepalankias sąlygas skolintojams (bankams, kredito unijoms) būsto paskolas išduoti svetur gyvenantiems asmenims. Tad gaunantys pajamas ne eurais ar gyvenantys ne ES šalyje negalėjo gauti paskolos NT pirkimui Lietuvoje. Šių metų įstatymų pakeitimai ištaisė padėtį.

2019 sausio 1 pakeitimai

Pirmąją metų dieną įstatymų pakeitimai pakeitė situaciją ir bankai bei kredito unijos vėl pradėjo teikti paskolas emigravusiems tautiečiams.

Jeigu jūsų pajamos svarais, kronomis, frankais ir pan. paskolas būstui įsigyti galite gauti SEB, Swedbank, Medicinos banke, taip pat, daugelyje kredito unijų (nors jų teikiamų paskolų dydis ribotas; pavyzdžiui: AKU teikia ~30-90 tūkst. € paskolą dviejų asmenų šeimai, kuri gauna pajamas ne eurais). Žinoma, bankai gali taikyti tam tikras sąlygas (pavyzdžiui: SEB gali sutikti paskolą išduoti tik turint bendraskolį, kuris pajamas gauna eurais).

Negauta duomenų apie Luminor, Citadele ir „Mano bankas“ sąlygas ir galimybę gauti paskolą (2019-02-13).

Kadangi paskolos gavėjas pajamas gauna ne eurais, dėl valiutų kursų svyravimo gali reikšmingai pasikeisti paskolos įmoka, todėl bankai įveda papildomų saugiklių (įpareigoja įstatymai). Paskolos teikimo rizikas skaičiuoja paskolos davėjas ir taip turi apsaugoti paskolos gavėją.

Visi atvejai – skirtingi

Bet kokiu atveju, jeigu jums reikalinga būsto paskola ar paskola statyboms, o pajamas gaunate užsienio valiuta (ne EUR), kredito įstaigos taikys savo skaičiavimo metodus, todėl gali tekti numinti nemažai slenksčių, kad rastumėte jums tinkamas paskolos sąlygas.

Jeigu bankas nedavė – būtinai aplankykite savo regiono kredito uniją (tikriausiai privalėsite tapti unijos nariu).

Parašykite komentarą