SEPA Lietuvoje nuo 2016-01-01

SEPA Lietuvoje

Nuo 2016 metų pradžios visos Lietuvos mokėjimo įstaigos pereis prie SEPA mokėjimų. Nuo sausio 1 dienos taip pat išnyks tiesioginio debeto nuskaitymų galimybė. Dėl atsiradusio naujo mokėjimo būdo sumažės tarpbankinių pavedimų įkainiai ir įplaukų administravimas, todėl naudą pajus galutiniai vartotojai.

SEPA mokėjimai leis vykdyti tarptautinius mokėjimus ta pačia kaina, kaip ir vietinius. Mokėjimo įkainis neturėtų viršyti 0,29€ už vieną operaciją. Beveik visi Lietuvos komerciniai bankai teigia pilnai pasiruošę SEPA mokėjimams, nors dar yra tokių, kurie testuojasi naujas sistemas.

Pervedimų kainos

 

sepa_lietuvoje
SEPA Lietuvoje oficialiai bus privaloma nuo 2016 pradžios

Naujoji mokėjimų tvarka galimai susitiprins Paysera (buvę Mokėjimai.lt) buvimą rinkoje, kuri jau ganėtinai seniai bando įsitvirtinti įmokų surinkimo rinkoje ir atsiriekti dalį šios rinkos. SEPA atsiradimas sumažins ir Paysera patiriamus kaštus.

 

Dėl visos Lietuvos mokėjimo įstaigų sumažėjusių tarptautinių pavedimų kainų gali nukentėti dar visai neseniai veikianti įmonė TranferGo Ltd (www.transfergo.com), kuri šiuo metu (2015-11-19) už 300€ pervedimą iš Airijos prašo 0,99€ mokesčio. Nuo 2016 metų pradžios Lietuvos bankai pasiūlys tokius pat mokėjimus už 0,29€ mokestį.